Oğuz Murat Aci’nin ölümüne sebep olan Timur Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur TV programına başlayacağını duyurdu: Baba Aci ilk kez PD’ye konuştu

Edanur AKTÜRK AYKOL

İstanbul Kemerburgaz’da, 1 Mart’ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken aynı yönde ilerleyen ve yüksek hız yapan 2 araçtan birisi buradaki 3 ATV’ye çarpmış ve yaralanan 5 kişiden Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti.

Ehliyetsiz kullandığı araçla Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ile kendisini önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçıran annesi Eylem Tok ABD’de yargılanıyor.

Timur Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur dosyada “şüpheli” olarak sorgulanmış ve “imza atma” yükümlülüğünü içeren adli kontrol tedbiriyle serbest kalmıştı.

Timur Cihantimur, ABD’de tutuklu kaldığı ıslahevinin şartlarından şikayetçi olup 2 milyon dolar karşılığında kefaletle serbest kalmak istedi.

TELEVİZYON PROGRAMINA BAŞLAYACAK

Oğlu için kefalet talebinden sonra baba Cihantimur’un yeniden televizyon programına başlayacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

2019’da TLC’de ilk yerel içerik olan “Doctor B: Bu ben miyim?” yayın hayatına başlamış, izleyeni de çok olmuştu.

Daha sonra çekimi biten programın, yıllar sonra tekrar yayın hayatına başlayacağı öğrenildi. Doktor Bülent Cihantimur sosyal medya hesabından ‘yakında başlıyor’ notuyla duyurduğu program tepki çekti.

“TÜRKİYE’DE KATİLİN DİZİSİ İZLENİRSE, ARTIK SÖYLEYECEK BİR LAF YOK”

Başlayacak programın ardından ilk kez PD’ye konuşan, kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin acılı babası Özer Aci, tepki gösterdi:

“Programın eski olduğunu düşünmüştüm. Tekrar başlayacakmış. Başlasın. Kendine çok güveniyorsa başlasın. İzleyicileri merakla izleyecek. Hangi kanaldır, nedir, ne değildir öğreneceğiz kısa zamanda. Türkiye’de katilin dizisi izlenirse, artık söylenecek bir laf yok. 2 milyon dolar kefalet talebinde bulundu. Sıkıntı yok. Sonuçta adalet yerini bulacak. Buna inanıyorum”

EYLEM TOK VE TİMUR CİHANTİMUR’UN YENİ MAHKEME TARİHLERİ BU HAFTA BELLİ OLACAK

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un yargılanmasında herhangi bir gelişme olmadığını söyleyen baba Aci, “Bekliyoruz. Nerede en iyi cezayı alacaklarsa orada yargılansınlar. Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un yeni mahkeme tarihleri de bu hafta belli olacak. Adalet Bakanımızla daha bu sabah görüştüm. Sık sık iletişim halindeyiz kendisiyle” dedi.

TLC YAYIN KARARINDAN VAZ MI GEÇTİ?

Ulaşmaya çalıştığımız TLC Türkiye kanalından herhangi bir kanal aracılığıyla dönüş alamadık. TLC Türkiye ne sosyal medya hesabından ne de resmi web sitelerinden programın başlayacağına dair herhangi bir duyuru yer almıyor. Bu gelişme ‘acaba tepkilerin ardından yayından vaz mı geçildi?’ sorularını akıllara getirdi.

Öte yandan baba Bülent Cihantimur, sosyal medya hesabından programın çok yakında başlayacağına dair duyuru yapmaya devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir