Memişoğlu ve Kurum yemin etmek için Meclis’e geldi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum ile Sağlık Bakanlığı’na atanan Kemal Memişoğlu, yemin etmek üzere TBMM’ye geldi.

Bakanlıktaki devir-teslim töreninin ardından TBMM’ye gelen Kurum, Genel Kurul Salonu’na girmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Nasip oldu, yeniden eski görevimize dönmüş olduk; Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle, tensipleriyle” ifadesini kullanan Kurum, “önceki bakanlığı döneminde yaptığı güzel çalışmaları ve işleri devam ettireceğini, geçmişten daha çok çalışıp daha fazla özveri göstereceğini ve milletin yanında olmaya devam edeceğini” söyledi.

‘Bakanlık olarak çevre konusundaki hassasiyeti her zaman önde tutacaklarını’ savunan Kurum, şunları kaydetti: “Milletimiz için en iyi olanı önce hayal edeceğiz ondan sonra bu hayalleri hep birlikte tek tek gerçekleştirmeye çalışacağız. Cumhur İttifakımızla, daha önce uyum içerisinde çalıştığımız arkadaşlarımızla birlikte kimseyi ayırt etmeden, kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

‘BAYRAK DEĞİŞİMİNİ ALDIK’

Sağlık Bakanlığı’na atanan Kemal Memişoğlu da Genel Kurulda ant içmek üzere Meclis’e geldi.

Görevinin hayırlı olmasını temenni eden Memişoğlu, “Bayrak değişimini aldık. Allah bizi milletimize, devletimize, Cumhurbaşkanımıza mahcup etmesin. Herkese hayırlı olsun” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir